Okazuje się, że włocławianom najbardziej smakują kluchy ziemniaczane z serem i skwarkami.
Tak wynika z sondy przygotowanej przez ratusz, w której można było oddać głos w minionym tygodniu. W ten sposób wypowiedziało się blisko 250 osób.
Przypomnijmy, że sonda była częścią zabawy, która składała się z kilku etapów. Urząd Miasta zachęcił mieszkańców, by przysyłali propozycje potraw przekazywanych w ich domach z pokolenia na pokolenie. Wyłoniono 6 przepisów, na które można było głosować następnie w sondzie. O miano najbardziej włocławskiej potrawy walczyły zupy, dania obiadowe i słodka przekąska. Kluchy zdobyły ponad 40% wszystkich głosów i zdecydowanie zwyciężyły. O drugie miejsce walczyły: rosopita (zupa śledziowa) i prażucha (potrawa mączno-ziemniaczana). Chociaż to prażucha prowadziła na początku, to ostatecznie rosopita uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając 22 % głosów. Na zwycięzców – osoby które przesłały dwa najpopularniejsze przepisy, czekają nagrody – fajansowe zestawy śniadaniowe (filiżanka, talerzyk, spodeczek) oraz fajansowe magnesy - motylki. Trafią one do Daniela Krzemińskiego (przesłał przepis na kluchy) oraz do Roberta Stasiaka (przepis na rosopitę).W zabawie nie zabrakło także nagród pocieszenia, które powędrują do autorów pozostałych czterech przepisów na: prażuchę, zupę na kwasie kapuścianym, sodziaki i szablok z zacierkami Dla nich przygotowane zostały pojedyncze filiżanki. Wszystkie przepisy na konkursowe dania można znaleźć na profilu facebookowym Urzędu Miasta, pod adresem https://www.facebook.com/UMWloclawek. Jeśli internauci mają ochotę wypróbować przepisy, które pojawiły się w zabawie, mogą przesyłać do urzędu ich zdjęcia na adres [email protected]. Zapraszamy do dalszej zabawy!
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola